Arvamusfestival 2018 arutelud - mida valida?

Blogi

Kommenteeri
10-11. augustil toimub Paides kuues Arvamusfestival. Pea 200 toimuva arutelu teemad on haridusest terviseni, töökohtadest kuni Eesti visioonini, tehnoloogiast integratsioonini. Iga aktiivne ja mõtlev inimene peaks leidma sobiva. Kus kuulata ja kaasa rääkida ärisektori ühiskondliku mõju ja vastutuse teemadel? Toome välja oma 8 soovitust.
1. Millises maailmas tähistab Eesti oma 120. sünnipäeva?
Reedel 10.08 kl 13.00 Koosloomealal

Arutelu, millega lükatakse käima kahepäevane diskussioonide seeria Koosloomealal, kust kogutakse sisendit hetkel koostamisel oleva Eesti 2035 arengustrateegia kujundamisesse. Ka ärisektoril on tugev roll ühiskonna arendamisel (ja samamoodi vajadus, et ühiskonna areng toetaks äriambitsioonide realiseerimist) - soovitame kaasa rääkida. 

2. From Cowboy Capitalism to Value-based Entrepreneurship

Reedel 10.08 kl 16.00 Demokraatia alal

Jutuks tuleb jätkusuutliku äritegevuse ja kasumlikkuse ühendamine. Laval Põhjamaade esindajad, seetõttu kuuleb ilmselt inspireerivaid näiteid riikidest, kus teema tublilt arenenud. Inglise keeles.

3. Usaldus - kõige väärtuslikum ressurss?
Reedel 10.08 kl 18 Baltimaade alal

Räägitakse, et tänases ühiskonnas on palju usaldamatust. Jõujooned muutuvad. Eks ettevõttedki tunnevad, mida tähendab huvigruppide vastuseis ja usaldamatus nende otsuste ees. Arutelu usaldamatuse mõjust erinevates aspektides / sektorites.


4. Are Nordic Countries Still Role Model for Estonians?
Reedel 10.08 kl 14 Demokraatia alal

Põhjamaade ettevõtteid peetakse üldjuhul eeskujulikeks ja tublideks ühiskondliku vastutuse kandjateks. Loodame, et see arutelu keskendub muu hulgas ka ärisektorile - kas siinse ärikultuuri küpsus aitaks kaasa kogu regiooni konkurentsivõimele eksportimisel ja investorite ligimeelitamisel. Inglise keeles.

5. Hardo Pajula ja Tarmo Jüristo sõnaduell - kestva maailmavaate otsingul
Reedel 10.08 kl 20 ERRi laval

Milline maailmavaade viib meid kõige paremini kestvasse tulevikku? Kuna kestva tuleviku kujundamisel / tagamisel on tähtis roll ärisektoril, siis usume, et ka ettevõtjate mõju, roll ja vastutus tuleb jutuks.

6. Kui palju tuulikuid Eestisse mahub? + Jah tuuleparkidele, aga kelle tagaaeda (NIMBY)
Reedel 10.08 kl 16 Energiapöördealal + Laupäeval 11.08 kl 12 Energiapöördealal

Nagu juba tavaks saanud, on energiateemad Arvamusfestivalil mitme aruteluga fookuses. Kaks tuuleenergia arutelu tõstavad mõistagi pildile ka kohalike elanike vastuseisu teema tuuleparkide rajamisele - kuidas ettevõtted sellega toime peaksid tulema? Energiapöördealal lisaks muud põnevat, sh põlevkivi teemadel.

7. Osalusarutelu #kuidasmekestame
Laupäeval 11.08 kl 13.00 Inimvara alal

4-tunnine piiratud kohtadega arutelu sellest, kuidas rahvastikukriis Eesti ühiskonda ja majandust mõjutab ning millised võiksid olla lahendused, et saaksime rahvana edukalt edasi kesta. 

8. Millisena soovime näha Eesti metsasid 100 aasta pärast?
Laupäeval 11.08 kl 16 Metsaalal

Eesti metsade teema on juba mõnda aega olnud kuum ja kirgi küttev. Ka Arvamusfestival ei saa sellest mõistagi mööda. Laval ka ettevõtjate esindaja ja kindlasti tuleb jutuks ettevõtjate roll metsa jätkusuutlikul majandamisel.

- - - -

Kohtume Arvamusfestivalil, sest meie oleme kohal!:)

Lisa kommentaar

Email again: