Kai-Riinil on
psühholoogia magistrikraad Oxfordi ülikoolist (fookus
inimkäitumise/motivatsiooni uurimisel). Keskkonnahoiu ja jätkusuutlikkuse
teemadel on ta läbinud Cambridge’i ülikooli Business Sustainability
Management kursuse. Praegu
omandab ka uut magistrikraadi, täpsemalt MBA. Vahetult enne Sustineresse
tulekut töötas ta Kantar Emori ärisuuna juhina, veel enne seda EY
nõustamisteenustega. Seega on tal korralik ärinõustamise ja uuringute kogemus,
seda nii avalikus kui erasektoris, alates finants- ja energiasektorist kuni
kinnisvara ja kaubanduseni välja.
Kai-Riini üks trumpe on käitumisteaduste haridus ja kogemus. Seega kasvab tublisti meie võimekus aidata oma klientidel kujundada keskkonda, tooteid-teenuseid ja sõnumeid nii, et panna oma töötajaid, tarbijaid ja teisi huvigruppe tegema vastutustundlikke valikuid. Kuuleme sageli, et ettevõtted looksid rohkem vastutustundlikke ja jätkusuutlikke lahendusi, kui see sihtgrupile rohkem korda läheks – proovime koos Kai-Riiniga selle puuduva pusletükiga oma kliente aidata.
Miks inimesed käituvad nii nagu nad seda teevad ja kuidas neid müksata vastutustundlikumaks? Nii tööl kui eraelus. Siin tulevadki appi teadmised käitumisteadustest.
Teine lisandväärtus, mille Kai-Riin meie tiimi toob, on tema taust brand purpose teemadega töötamisel. Kuidas üks organisatsioon oma brändi kõrgema eesmärgi seadma peaks, mis kasu see loob ja mismoodi seda praktiliselt ellu viia saaks? See teema sütitab Kai-Riini ja on hästi lähedalt seotud meie klientide positiivse ühiskondliku mõju kasvatamisega.
Kai-Riin hakkab kaasa töötama kõigis meie teistes töödes: jätkusuutlikkuse strateegiate loomine ja elluviimine, ärimudelite innovatsioon, huvigruppide dialoog ja kaasamine, käitumiskoodeksite ja põhimõtete loomine ja juurutamine jne.
Nii ütleb Kai-Riin ise: „Teadmised meie otsuste ja käitumise aluseks olevatest mehhanismidest ja (kohati täiesti veidratest) reeglitest aitavad maailma natuke selgemalt näha. Kui me suumime sisse meie ühiskonna ja planeedi ees seisvatesse suurtesse väljakutsetesse (kliimamuutused, eluskeskkondade hävimine, ressurssipuudus, ületarbimine, sotsiaalne ebavõrdsus jt), siis tegelikult taanduvad nad kõik ühisele nimetajale – inimkäitumine. Seega on jätkusuutlikkuse probleem ühtlasi ka inimkäitumise küsimus. Meil on Sustinerega suured ambitsioonid oma positiivse panuse andmiseks!“
Tahad rohkem teada? Kirjuta kai-riin@sustinere.ee