Google teab tõde

Blogi

Comment
Eesti üks tublimaid tööandja brändingu agentuure - Instar - jagas eelmise nädala lõpus oma Facebooki lehel blogipostitust, mis ilmestas Google-i otsingu põhjal, kuidas huvi tööandja brändingu vastu on kümne aastaga kolmekordistunud. Saime idee ja vaatasime, kuidas maailm "vastutustundlikust ärist", "ringmajandusest" ja "huvigruppide kaasamisest" huvitub.
Google Trends näitab, milline on muster Google-i otsingumootori päringute mahus teatud ajaperioodil. Me ei tea ju, kes täpselt neid otsinguid teinud on, ent võime eeldada, et "responsible business", "circular economy" ja "stakeholder engagement" terminite otsijate seas on eelkõige äriinimesed, ametnikud, ajakirjanikud ja üliõpilased.

Lubage esitleda, viimased 10 aasta trend kuni tänase päevani, on selline:

Jah, huvi kõikide vastu on ajas kasvanud. Sisu, materjale, uut teadmist ja tarkust otsitakse nende terminitega Google-i otsingumootoritest üha rohkem ja rohkem. Ringmajandust veel eriti jõuliselt enam kui vaid mõni aasta tagasi.

Ärge otsige siit absoluutarve. Samuti ei tee me nende andmete põhjal pikka analüüsi. Joonistuvad jõujooned aga lubavad kindlalt öelda, et avatud, kaasav ja vastutustundlik äritegevus ning ringmajanduse mudel tekitavad äriringkondades ja neid mõjutavates osapooltes üha rohkem huvi.

- - -
Arvud näitavad otsinguhuvi suhet graafiku kõrgpunktiga antud piirkonnas ja ajal. Väärtus 100 on termini maksimaalne populaarsus. Väärtus 50 tähendab, et termini populaarsus on poole väiksem. Tulemus 0 tähendab, et termini populaarsus oli võrreldes tipphetkega väiksem kui 1%.

Add a comment

Email again: