Millest mõelda ja arutada Arvamusfestivalil? (1/3)

Blogi

Comment
Järgmise nädala lõpus (11-12.08) toimub Paides Arvamusfestival. Viies aasta. Alati on arvamusliidrite ja osalejate aruteludes olnud kohta ka ärisektori ühiskondliku rolli, keskkonnamõju, tööjõu ja kaasava juhtimise teemadele. Kava on tihe ja lööb silme eest kirjuks. Soovitame 3x5 arutelu, millel silma peal hoida juhul kui oled huvitatud ettevõtete positiivsest mõjust ja panusest Eesti elule. 
1/3 - esimesena viis soovitust aruteludest ettevõtete laiema ühiskondliku rolli üle:

1. Õmblusteta ühiskond
(reedel 11.08, kl 17.30-19.00, ERRi alal)


Kogukondade, avaliku võimu ja äriettevõtete koos toimetamisest meie ühist elu puudutavate probleemide lahendamisel - Vabariigi president Kersti Kaljulaid, Marika Priske (Sotsiaalministeeriumi kantsler), Krista Aas (Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja) ja Indrek Treufeldt (ERR).

2. Ettevõtted kui ühiskonnaliikmed - mitte ainult maksud ja töökohad
(laupäev 12.08, kl 13.00-14.30, kaasava ühiskonna alal)

Ettevõtete ja töötajate roll ühiskonnas väärtuste ja hoiakute kujundajana, sh töötajate poolse ühiskonda panustamise soodustamine ettevõtete poolt ning töötajad ettevõtetete valgustaja ja väärtuste kandjana - Robert Kitt (Swedbanki juht) ja Maie Kiisel (Tartu Ülikooli teadur).

3. Kuidas Google ja Tesla ühiskonna korda teeksid?
(reede 11.08, kl 18.00-19.30, teadusalal)


Tehnoloogilise mõtlemise ja nutikate lahenduste rakendamine ühiskondlike probleemide lahendamisel ja Eesti ühiskonna hüvanguks -  Kristjan Korjus (Starship Technologies vaneminsener), Kirke Saar (Telia tehnoloogiadirektor), Henri Laupmaa (Hooandja ja Fundwise'i asutaja) ja Pirko Valge (Heateo SA juht).

4. Universaalne disain: kaasava keskkonna võti
(reedel 11.08, kl 12.00-13.30, IRLi alal)


Avaliku ruumi, hoonete, toodete ja teenuste kujundamine nii, et kõik inimesed saaksid neid hõlpsasti kasutada, hoolimata oma vanust, võimalikku puuet vms eripära (loodame, et räägitakse ka ettevõtete rollist) -  Kaia Iva (Sotsiaalkaitseminister), Veronika Valk (Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik), Meelis Joost (Eesti Puuetega Inimeste Koja peaspetsialist), Kristo Priks (MTÜ Ligipääsetavuse foorum), Daniel Kotsjuba (disainer) ja Raimo Saadi (Sotsiaalministeeriumi nõunik).

5. Under the palm tree (inglise keeles)
(laupäeval 12.08, kl 14.45-16.15, kaasava ühiskonna alal)


Palmiõli on pooltes meie poolt igapäevaselt tarbitavates toodetes alates küpsetistest kuni kodukeemiani, ent täna on sel tööstusel negatiivne mõju metsade hävimisele, loomade elupaikadele ja põlisrahvaste inimõigustele - mida saavad tootjad, jaekauplejad ja tarbijad paremini teha? - Sonja Vartiala (Soome, Finnwatch-i juht), Märt Miljan (kosmeetikabrändi Lumi asutaja), ühe suure jaeketi esindaja ja Kristina Mänd (MTÜ Mondo vastutustundliku tarbimise valdkonna juht). 

- - - 

Järgmistel päevadel anname 5 soovitust energia- ja keskkonnateemaliste ning 5 soovitust Eesti ettevõtete ees seisvate tööjõu alaste väljakutsetega seotud arutelude osas. Püsi lainel!

(foto: arvamusfestival.ee)

Add a comment

Email again: